Görünürlük, Güvenlik, Maliyet: Packet Broker
10/02/2022

Ankara, Türkiye – 10 Ekim 2022 – Türkiye’nin önde gelen ve yenilikçi İletişim Ağı ekipmanı üreticisi Angora Networks®, Arrow adındaki Veri Diyot (Data Diode) Çözümünü piyasaya sürüyor.

Arrow: Data Diode çözümünde yeni bir yaklaşım

İletişim hızlarının ve gelişen uygulama tabanlı iş modellerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, veri güvenliği sadece düşünülmesi gereken değil, her şeyi onun etrafında inşa eden en önemli endişe haline geliyor. IoT ağ altyapıları, askeri düzeyde veri akışları, hassas finansal işlemler ve kişisel gizlilik, tümü çok yüksek ve mükemmel dengelenmiş güvenlik yaklaşımları gerektirir.

Çoğu güvenlik önlemi, veri erişimi ve bütünlüğüne odaklanır. Bu ikisi kadar önemli olan bir diğer husus da veri akışıdır; iyi korunan bir bölgeden daha az güvenli, insan etkileşimli bir bölgeye.

İki uç arasında veri aktarırken kontrol edilmesi gereken birçok güvenlik önlemi vardır. Bazı kurallar kaynak/hedef özelliklerine dayanır, bazıları verilerin değiştirilip değiştirilmediğini, bazıları ise hassas veri olup olmadığını kontrol eder. Bu kurallar, verileri korumak için çok önemlidir, ancak verilerin gerçekte üretildiği ortamı korumazlar.

Bunlara iyi bir örnek, bilgi üreten bir ağın dünyanın geri kalanından fiziksel olarak izole edildiği bir SCADA ağıdır. Bu bilgi, operasyonel amaçlar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Modern iş yaklaşımı, herhangi bir bilginin iş zekâsı için de kullanılmasını zorunlu kılar. Bir adım geriye gitmek, tüm bilgilerin bant dışı analizini gerektirir ve bir adım geriye gitmek, verileri SCADA sistemlerinden açık ağlara aktarmamız gerekir. Bu yüzden verileri aktarmanın bir yolunu bulmalı ve aynı ortamı dokunulmaz tutmalıyız.

Veri diyotları, modern ağlarda kritik bir rol oynamaya başlar. Angora Networks, ağ düzeyinde bu soruna yüksek teknolojili bir çözümdür. Eski veri diyotu çözümlerindeki tüm özelliklerin yanısıra, iş akışlarını destekleyen özellikleri ile donanmış halde, piyasada yerini aldı. Daha fazla bilgi için lütfen https://angoranetworks.com adresinde web sitemizi ziyaret edin.

Angora Networks 2022 ® Hakkında

Türkiye’nin önde gelen İletişim Ağı ekipmanı üreticisi Angora Networks ®, yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sağlayarak BT’yi bir inovasyon merkezine dönüştürür. Angora Networks, uzun vadeli ve stratejik yaklaşımıyla tercih edilen üretici olmayı hedeflemektedir. Yüksek kaliteli hizmetlerle desteklenen ürünleri ile Angora Networks, kritik kurumsal iletişim ağları için güvenilir bir iş ortağı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Destek
Türkçe