Angora Karınca Network Packet Broker ile kurumsal ağınızın görünürlüğünü en üst düzeye taşıyarak ağınızı çok daha güvenli hale getirin.

Ağınızı kurmak ve yönetmek, uygulamalarınıza giden akışı sağlamak için hayatidir. Doğru kurgulanamayan, ilerideki ihtiyaçlara hazır olmayan ve her farklı kararlarda büyük değişikliklere ihtiyaç duyan bir ağ yapısı, bir noktada hataya neden olacaktır. Bu nokta genellikle, iş akışınızın ağınızın üzerine kurulduğu ve kesintinin hizmet, para ve itibar kaybı olarak size geri döneceği noktadır. Gelişen iletişim ve uygulama ihtiyaçları, ağınızın çok yüksek hızlarda olmasını emretmektedir. Bu hızı sağlamak için, performanslı cihazlara ihtiyaç duymanızın yanı sıra, doğru görüntüleme enstrümanlarına ve güvenlik önlemlerinin verimliliğine ihtiyaç duyarsınız.

Genellikle ideal durum böyle olmalıyken, şirketler ve kurumlar, tüm bu ihtiyaçların gerçekleşmesini yetersiz bütçe ile bekleyen bir yönetime ve kesintiye asla tahammül olmayan çalışan ve müşterilere sahiptir.

Karınca - Durmadan Çalışır

Doğru veri, doğru karar ilkesini uygulamakta, Network packet brokerlar ağ yöneticilerinin en büyük yardımcısıdır. Bu şekilde daha verimli güvenlik politikaları işletmek, uygulama ve kullanıcıların verilerini daha sıkı korumak mümkün olur. Oluşan yüksek çözünürlükte ağ görüntüsü, sorunların oluşmadan engellenmesine, oluştuklarında da daha hızlı çözülmesine yardımcı olur. Detaylı analiz ve karar verme araçları ihtiyacınız olan tüm trafik akışını çok hızlı ve kolay şekilde yaratmanıza yardımcı olur. İşler böyle kolaylaşınca da dar bütçelerle hareket etmek daha rahat hale gelir. Güvenlik yatırımlarınız daha hızlı dönüş sağlar. Dolayısıyla maliyete karşı verimlilik hızlı şekilde artış gösterir.

Donanım

Yukarıda bahsedilenleri yapabilmek için, donanımsal olarak zaten çok kuvvetli ve kapasiteli olan ASIC mimarisine eşlik etmek üzere eklenen, son teknoloji işlemciler kullanmaktadır. Böylelikle yazılımsal olarak çok verimli çalışan ancak sunucu temelli çözümlere göre çok daha yüksek hız sağlayan bir çözüm elde edilmiştir.

Mevcut 48x10/25G ve 6x100G ara yüz seçeneğinde, 3Tbps üzerinde trafiğin akışını sağlayabilecek yapıdadır. Veri merkezi işletim sisteminde bulunan ara yüz uzatma imkanlarıyla, Toplam 192 adet 10/25G ara yüze sahip ve tek bir yönetim ekranından idare edilebilecek bir cihaz ile hem mevcut ihtiyaçlarınızı karşılayabilir hem de ileride yeni uygulama ve hizmetlerin devreye alınmasında, mimari bir değişikliğe ihtiyacınız olmadan operasyonunuzu kolaylaştırabilirsiniz. Böylelikle bütçenizi kontrol etme şansınız olacak ve ihtiyacınız durumunda modüler şekilde büyüyebileceksiniz.

Paket Dağıtıcı trafik seçimi ve aktarımı yaparken, kayıpların önüne geçer. Bu işlemler gerçekleşirken aktarım hızı, farklı mimari yapılara göre çok daha yüksek olacaktır. Böylelikle hem Layer3 trafik akışı yaratarak ortaya çıkabilecek karmaşıklığı, hem de trafiğin fazla cihazdan geçerken karşı karşıya kaldığı vakit kaybını engellemiş olursunuz. Ayrıca bir cihaz tarafından işleme tabi tutulmasa dahi, sadece akış yolu üzerinde kalacak cihazlara yönlenen trafik nedeniyle yaşanan performans kaybının da önüne geçilir. Böylece her cihaz sorumlu olduğu doğru veriyle uğraşır.

Karınca Yerli Network Packet Broker

Verimli Ağ Filtreleme

Temel yapısı, Angora veri merkezi anahtarlarının paket iletme teknolojileri üzerine, akıllı paket seçim algoritmaları ve kolay yönetim ara yüzünü birleştirerek, ağ protokollerinden bağımsız bir trafik dağıtma hizmeti sunmak üzerine kurulmuştur.

Paketlerin kopyalanması veya iletilmesi en temel özellik olmakla beraber asıl tılsım doğru paketin iletilmesidir. Tüm paketlerin iletimi gereksiz bir yoğunluk ve farklı bir körlük yaratacak, yanı sıra aktarım sağlanan cihazların performansını da etkileyecektir. Paket Dağıtıcı akıllı trafik seçme ve dağıtma filtreleri kullanmaktadır. Bu filtreler farklı portlardan gelen trafiği, tamamen farklı kriterlere göre sınıflandırmaktadır. Mimarinizdeki katmanlı yapılara uygun olacak şekilde, istenilen trafiğin, uygun analiz ve monitörleme çözümüne aktarılması sağlanır. Portlar arasındaki kusursuz trafik izolasyonu sayesinde, ağın farklı bölümlerindeki, trafik sınıflandırması için aynı Paket Dağıtıcının kullanılması mümkündür. L2/L7 arası paket analizi yetenekleri sayesinde, fiziksel adresten tutun, paket içeriğindeki bir kelimeye kadar kontrol sağlamak mümkündür. Bu sayede çok daha detaylı kontroller sağlayarak, veri kaçaklarını ortadan kaldırabilirsiniz. Çok hızlı ve doğru sınıflandırma yeteneği, kör noktaların oluşmasını engeller. Kör noktalar, paket sınıflandırmasındaki hatalardan kaynaklanan ve analizde hataların oluşmasına neden olan, daha da kötüsü bir güvenlik önleminin uygulanmasında kaçağa neden olan kayıplardır. Tek bir zararlı paket, tüm güvenlik önlemlerinizin boşa gitmesine neden olabilir. Paket Dağıtıcı trafiğinizde 100% kontrol sağlar ve kaçakları engeller. Unutulmaması gereken en önemli nokta, doğru karar için doğru fikre sahip olmanız gerekliliğidir.


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle hemen iletişime geçin, kurumsal ağınızla ilgili problemleri beraber çözelim!

Teknik Özellikler

  Özellik
  Açıklama
  Trafik Dağıtımı ve Filtreleme 
  L2 Mac Adresleri, VLAN ID, MPLS etiketi, Ethertype L3 IPv4&IPv6 adresleri, DSCP, Protokol numarası L4 TCP/UDP port numaraları 
  Port Seçimi 
  Tek porttan tek porta
  Tek porttan çok porta
  Çok porttan tek porta
  Çok porttan çok porta 
  Yük Dengeleme 
  Tek porttan hedef gruba
  Çok porttan hedef gruba 
  Trafik Akışı 
  Kesintisiz ve gecikmesiz %100 paket iletimi
  Birden fazla TAP modülünden gelen trafiğin analizi, toplanması, yeniden yaratılması, filtrelenmesi
  Diğer Kontrol Yetenekleri 
  Tünel sonlandırma, tünel çözme, ERSPAN, GRE, VxLAN, Paket bölme, Port etiketleme Protokol başlığı silme 
  Yönetim 
  SNMP desteği ile alarm yaratılması
  Kolay sürükle bırak web arayüzü
  Tüm özelliklerin tek arayüzden kontrolü 
  Donanım  
  1/10/25Gb Arayüz 
  48
  100 Gb Arayüz 
  6
  Paket işleyici 
  Marvell 
  Flash - RAM 
  16GB - 8GB 
  Trafik Sınırı 
  1.9 Tbps 
  Güç Kaynağı 
  1+1 yedekli, 220V, 650W
   
  Fan 
  4+1 yedekli 
  Ölçüler 
  1U, 440x470x44 mm

Karınca Packet-Broker Ürün Broşürü

İndir
Destek
Türkçe